DJI Mic 2 Recenze

Právě teď si hrajeme s DJI Mic 2. A proč? Protože bychom rádi tuto hračku vyzkoušeli.

Jste li profesionální tvůrce obsahu, nebo jste jen nadšenec a veškeré vaše dosavadní snahy o video ztroskotaly na nekvalitním zvuku v pozadí jinak dokonalého videa, je načase přehodnotit, jak vlastně zvukovou stopu ve svém videu pořizujete.

Ať už točíte na váš mobilní telefon, nebo akční kameru, nebo snad i zrcadlovku, nevyhnutelně jednou zauvažujete, zda vaše stávající nastavení je při nejmenším pro vás dostačující.

A možná stejně jako my budete hledat něco velmi všestranného, protože co když zrovna vyjde nový Apple iPhone, nebo budete chtít prostě vyměnit telefon za zrcadlovku nebo zrovna natáčet akční kamerou. Protože vaše tvůrčí myšlenky se pohybují zběsilým tempem a prostě jen chcete, aby to vaše tempo stíhalo i vaše vybavení a bylo stejně tak všestranné.

Pokud si pro DJi Mic 2 půjdete ke svému místnímu prodejci, budete mít na výběr z mnoha variant, začínajícím poměrně atraktivní nabídkou samotného jednoho DJI Mic Trasniceiveru a konče kompletním setem i s přijímačem a nabíjecím pouzdrem.

Řekněme že by Vám mohl stačit jen DJi Mic 2 Transmitter

Pokud možno, takovou myšlenku si rovnou zakažte pokud se nesmíříte s tím, že jej jen pomocí Bluetooth/analogu spárujete velmi omezeně s telefonem či jiným zařízením. Mnoho nezkušených uživatelů svede na scestí atraktivní cenovka a bude následovat vystřízlivění. Musíme zde ale zároveň obhájit, že se jedná o reálný základ který „funguje“ a některým tvůrcům to stačit bude. Často ale takové řešení budou hledat tvůrci s mobilním telefonem v ruce. Pojďme si krátce v bodech sumarizovat, co za necelých 2500Kč/99USD dostanete.

Klady:
+ Samostatné nahrávací bezdrátové zařízení schopné samostatně fungovat, jako diktafon
+ Interní paměť – 8GB (až 14 h záznamu při 24 bit 48 kHz), která se chová jako Flashdisk
+ Schopné nahrávat přes Bluetooth a také zálohu do interní paměti
+ Výdrž až 6h na jedno nabití
+ Potlačení okolního hluku po krátkém stisknutí tlačítka napájení
+ Magnetické uchycení na oděv nebo pomocí integrované spony
+ Ochrana proti větru v balení, s datovým/napájecím kabelem a pouzdro
+ Připojení přes 2,5 Ghz s dosahem až 250m k přijímači DJI MIC 2 Receiver
+ Připojení přes Bluetooth k DJi OSMO Pocket 3 nebo Osmo Action 4
+ Připojení k mobilnímu telefonu nebo notebooku také prostřednictvím Bluetooth
+ Možnost připojení externího mikrofonu přes TRS 3,5 mm (Lavalier mikrofon)
+ Vibrace a stavové led diody

Zápory / důležité poznámky:
– Jeden DJI Mic 2 Transceiver = Mono Vysílač/Nahrávací bod (1 kanál ze dvou možných)
– Umí i nahrávání 32 bit float, nelze nijak ale zapnout bez DJI Mic 2 přijímače
– Nulové nastavení při připojení přes Bluetooth k mobilnímu telefonu
– Ku příkladu Apple iPhone ani není schopen rozpoznat o jaké zařízení se jedná
– Nemožné nahrávat s výchozí aplikací fotoaparátu v iOS s tímto externím mikrofonem připojeným přes Bluetooth. Jste tedy odkázaní na externí aplikace, jako DJi Mimo, nebo ProCam.
– Velmi tichý vstup (nutnost postarocessingu, nemožnost nastavit Gain)

Pokud Vám postačí jeden mono mikrofon ale výše uvedené poznámky by Vás mohly znejistit, koupě setu jednoho DJi MIC Transmitterem společně s Receiverem by Vám výše uvedené zápory hravě smazala a vy tak rázem dostáváte něco co zaručeně funguje. A i takové připojení k mobilnímu telefonu je hned snadnější (USB C/Lightning) a ve výchozí konfiguraci při spojení přes DJI 2,5 Ghz s dosahem až 250 m se jedná o plnohodnotnou hračku která Vám jistě udělá radost za nějakých 5700 Kč / 245 USD. A co se Apple iPhone týče, v této konfiguraci už lze nahrávat videa za pomocí DJi MIC 2 i v nativní aplikaci Fotoaparát. Stále ale zůstává velmi tichý vstup, který se dá doladit nastavením Gain +6 na přijímači.

DJi MIC 2 (2x Transmitter, 1x Receiver, nabíjecí pouzdro)

No ale co když chci nahrávat ve stereu? I na to v DJi Mysleli a pro výše uvedený set si dokoupíte další Transmitter. Jenomže, tady se dostáváme do cenové hladiny, kde kompletní set i s nabíjecím pouzdrem stojí přibližně 9000Kč / 387 USD a cenový rozdíl oproti řešení bez pouzdra je už zanedbatelný. Podobně jako u Apple AirPods, i zde slouží pouzdro jako přídavná baterie / nabíječka a prodlouží tak možnost nahrávání až na 18h. Velikou výhodou je že nemusíte jednotlivá zařízení nabíjet zvlášť, ale lze je takto snadno nabít všechna najednou. A co víc, po otevření setu jsou mikrofony ihned spárovány s přijímačem a z přehledného OLED dotykového displeje lze ihned vyčíst zbývající dobu nahrávání.
Stačí jen vyndat, rozmístit a spustit nahrávání.

Jedna odpověď na “DJI Mic 2 Recenze”

  1. Ano ..hlupak ..koupil jsem si jen jeden transmitter…ted mam.problem propojit s mobilem a dji neo….a samotny receiver se neda koupit…tak mi nezbyva koupit jeste ten set…smula

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.